Op zoek naar een opleiding of naar informatie? Geef hier je zoekterm in.

Opleiding ICT & Administratie

Opleiding ICT en administratie 100% afstandsonderwijs

Opleiding ICT en administratie 100% afstandsonderwijs

ICT en administratie in 1 jaar via 100% afstandsonderwijs 

In deze opleiding leer je alle ICT-vaardigheden voor administratieve toepassingen.

In de opleiding ICT en administratie 100% afstand doorloop je de leerpaden zelfstandig van thuis uit. Je werkt de leerpaden op Smartschool af tegen de vooropgestelde deadline en je komt enkel naar school in De Panne om de eindevaluaties af te leggen. Er is ook mogelijkheid om via het Open leercentrum in afstand via meet uitleg te vragen over bepaalde onderwerpen waar je meer uitleg over wenst. 

Vooraleer je kan starten met de opleiding is er een introductieweek waar je een aantal vrijstellingsproeven moet afleggen om te kunnen starten met de opleiding. 

Meer info over ICT en administratie via afstandsonderwijs vind je in deze brochure terug.

Je leert vlot werken met de belangrijkste programma’s uit het Office pakket zoals Word,   PowerPoint,  Excel,  Access en Outlook.  Je leert je bestanden zowel online als offline vlot organiseren (en duidelijke structuur aan te brengen) en je leert vlot werken met handige internettoepassingen

In slechts 1 schooljaar leer je de knepen van office organisatie die absoluut nodig zijn voor een efficiënt administratief beheer in een goed georganiseerde werkplek.

Aangezien deze opleiding heel wat administratieve vaardigheden aanleert, kan je met dit diploma een waaier aan verschillende administratieve jobs uitoefenen.

Het is ook een ideale opleiding om te volgen indien je graag verder zou studeren.

Instapmomenten: je kan met deze opleiding starten in september of in februari. 

Heb je al een of meerdere modules van deze opleiding behaald?  Dan kan je ook op andere momenten instappen. 
Geef dan via dit formulier door welke modules je reeds behaald hebt, we nemen dan snel contact met je op om je persoonlijke traject verder te bespreken

De opleiding duurt 1 schooljaar. Nadien behaal je het certificaat van ‘ICT en administratie’.

In combinatie met de ‘Aanvullende algemene vorming’ levert dit certificaat ook het ‘diploma secundair onderwijs’ (A2) op.


Wens je meer info? Kom dan naar één van onze infomomenten. Klik hier voor de infomomenten. 

Deze opleiding omvat:
Duur opleiding 600lt
Prijs € 450
Cursusmateriaal- en/of ondersteunend lesmateriaal € 25,2
Openleercentrum € 12
Opleidingscheques Ja
Tweedekansonderwijs Ja
Lesdata
Vestiging Dag Tijdstip Van Tot Lokaal Afstandsonderwijs Meer info
Vestiging: Dag: Tijdstip: Van:

14/09/2026

Tot: 11/06/2027 Lokaal: Afstandsonderwijs:ja